Plan imprez na miesiąc luty 2012

Ferie w bibliotece 13.02 – 25.02. 2012

pod hasłem:Zimowa przygoda z książką”:

Rupaki-zwierzaki”– zajęcia dla najmłodszych, na których prezentowane będą wierszyki o zwierzętach.
13 i 20 luty  g. 12:00 oddz. dziec. – (Filia Nr 1) ul. Sokola 38.

„Uśmiechnięci bohaterowie”– zabawy literackie i mini konkursy oraz gry i zabawy ruchowe.
16 i 23 luty g. 12:00 oddz. dziec. – (Filia Nr 1) ul. Sokola 38.

„Miasteczko z plasteliny”– zajęcia plastyczne.
17 i 24.02 g.12:00 oddz. dziec. – (Filia Nr 1) ul. Sokola 38.

„Magia śnieżnych gwiazdek”– zabawy na śniegu.
14 i 21.02 g.12:00 oddz. dziec. – (Filia Nr 1) ul. Sokola 38.

„Kolorowy śnieg”– konkurs plastyczny o tematyce zimowej.
15.02 g.12:00  oddz. dziec. – (Filia Nr 1) ul. Sokola 38.

„Zimowe czytanki”– głośne czytanie bajek o tematyce zimowej oraz zabawy związane z przeczytaną bajką.
13 i 20.02 g.12:00 oddz. dziec. (Filia Nr 2) ul. Towarowa 20.

„Fabryka śniegu”– zajęcia plastyczne, na których dzieci będą przedstawiały uroki zimy.
15 i 22.02 g. 16:00  oddz. dziec. (Filia Nr 2) – ul. Towarowa 20.

„Między książką a zabawą” – zabawy literackie i konkursy, quizy, rebusy i zgaduj-zgadule dla dzieci.
17 i 24.02 g.16:00   oddz. dziec. (Filia Nr 2) – ul. Towarowa 20.

Inne :

„Skarżyski Mistrz Polskiej Ortografii” – 2012. Otwarte dyktando dla mieszkańców miasta i powiatu pod honorowym patronatem Rady Języka Polskiego przy Prezydium PAN. Uroczyste wręczenie nagród laureatom dyktanda.
20 lutego 2012 r  g. 10:00. Miejskie Centrum Kultury, ul. Słowackiego 25.

Spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki – 28 lutego godzina 16:00 –    (Filia Nr 1) ul. Sokola 38.

WYSTAWY

Świat według Disneya” – wystawa dziecięcych prac plastycznych (pokonkursowa). Styczeń/ luty Filia Nr 1 – ul. Sokola 38.

IMPREZY CYKLICZNE PRZEZ CAŁY ROK:

„Klub dobrej bajeczki”– zajęcia literackie dla najmłodszych dzieci. Środy g.16°° oddz. dziecięcy
 Filia Nr 2 – Towarowa 20.

„Czekoladowe wspomnienia”– cykl zajęć literacko-plastycznych będące połączeniem wieczorów bajek i zajęć plastycznych (czytanie bajek przez rodziców, dziadków, bibliotekarzy oraz rysowanie przez maluchy ilustracji do przeczytanego tekstu). Piątki g. 17°° oddz. dziec. Filia Nr 1 – Sokola 38.

„Bajki z koszyka” (w ramach akcji: ”Cała Polska czyta dzieciom”) – spotkania z dziećmi chorymi na Oddziale dziecięcym Szpitala Miejskiego, na których będą czytane przez bibliotekarza lub rodziców tych dzieci bajki i opowiadania, urozmaicane zagadkami. Ostatni czwartek miesiąca –  pracownik oddz.dziec. Filia Nr 1 – ul. Sokola 38, obsługujący filię w szpitalu.

„Wycinanki-śpiewanki”– zajęcia plastyczno-muzyczne, uzupełnieniem zajęć plastycznych będą zabawy przy muzyce. Środy g.16°° oddz.dziec. Filia Nr 1 – ul. Sokola 38

„Bajkoteka malucha”– bibliotekarz odwiedza Przedszkole Nr 6 i podczas tych spotkań czyta przedszkolakom krótkie bajeczki i prezentuje atrakcyjne książeczki. Całość urozmaicana jest zagadkami i zabawami.  Drugi wtorek miesiąca  pracownik oddz.dziec. Filia Nr 1 – ul. Sokola 38.

„Minutka z bajką”– bibliotekarz odwiedza Przedszkole Nr 1, podczas tych spotkań czyta przedszkolakom bajeczki, czemu towarzyszyć będą zabawy edukacyjne wprowadzające dzieci w świat literatury. Pierwszy poniedziałek miesiąca,  pracownik oddz. dziec. Filia Nr 1 – ul. Towarowa 20.

Dyskusyjny Klub Książki – spotkania z grupą sympatyków książki. Dokładny termin i miejsce spotkań ustalany będzie z grupą zainteresowanych. Raz w miesiącu. Filia Nr 1 – ul. Sokola 38.