Otwarcie wystawy: „Ks. prof. Włodzimierz Sedlak – duch i nauka”

Dyrektor Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej Iwona Kowaleska wraz z kustosz i opiekunką Izby Pamięci ks. prod. Wł. Sedlaka p. Danutą Żyłą uczestniczyły 25 października 2011 r. w uroczystym otwarciu wystawy: „Ks. prof. Włodzimierz Sedlak – duch i nauka” w Ośrodku Kultury i Sztuki „Resursa Obywatelska” w Radomiu.

Wystawę zorganizowano z okazji 100-lecia urodzin ks. prof. Wł. Sedlaka – wybitnego uczonego, wielkiego Polaka, Honorowego Obywatela Miast: Skarżyska-Kamiennej i Radomia.
W programie uroczystości była również projekcja filmu pt. „Sedlak” w reżyserii Tomasza Arkusza. Materiały i eksponaty do wystawy pochodzą ze zbiorów prywatnych p. Joanny Kalisz-Półtorak i były własnością ks. prof. Sedlaka.
Wystawa czynna będzie do 20 listopada.