„Gromadka Misia Uszatka” lekcje biblioteczne

Z okazji przypadającej na dzień 02.09.2011r. stulecia urodzin Czesława Janczarskiego w PiMBP na ul. Sokola 38 rozpoczął się cykl lekcji bibliotecznych poświęconych słynnemu poecie i bajkopisarzowi, twórcy znanego dzieciom Misia Uszatka.

W spotkaniach pt.”Gromadka Misia Uszatka” uczestniczyły dzieci z Przedszkola nr 7, uczniowie klas I,II,III – Szkoła Podstawowa Nr nr 13,oraz kl. I z Prywatnej – Szkoła Podstawowa Nr . Dzieci mogły zapoznać się z twórczością Czesława Janczarskiego,wysłuchały wierszy autora np „Dobre zwyczaje”,”Babcia” czy „Naprawiamy Misia”,które były inspiracją do różnych zabaw grzecznościowych tj :”Czarodziejskie słowa”, „Kulturalne zachowanie” itp. Wiele radości sprawiły misiowe zabawy typu „Wyjadanie miodku”, lub rysowanie Misia z zamkniętymi oczami. Dzieci wcześniej mogły zapoznać się z wizerunkiem Misia Uszatka oglądając w Czytelni Internetowej jedną z dobranocek. Lekcje stały się okazją do przypomnienia postaci już od 40 lat goszczącej w polskich dobranockach – „Gwiazdy filmowej” – Misia Uszatka.