Biblioteka nominowana

16 czerwca 2011 r. w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Kielcach wręczono wyróżnienia w ramach VI edycji „Biblioteka roku 2010, Bibliotekarz roku 2010”.

Konkurs odbył się pod patronatem Marszałka Województwa Świętokrzyskiego Adama Jarubasa. Kapituła konkursu złożona była z przedstawicieli:

• p. Jacek Kowalczyk (Urząd Marszałkowski)
  • p. Andrzej Dąbrowski (Dyrektor WBP w Kielcach)
  • p. Jadwiga Zielińska (Przewodnicząca Zarządu Okręgu Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich w Kielcach)
  • p. Halina Panek (WBP – Kielce)

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna im. ks. prof. Włodzimierza Sedlaka w Skarżysku-Kamiennej otrzymała nominację do tytułu „Biblioteka Roku” i znalazła się jednocześnie w grupie pięciu najlepszych bibliotek publicznych województwa świętokrzyskiego.
Warto zaznaczyć, że nasza biblioteka co roku jest doceniana i znajduje się w gronie najlepszych bibliotek w województwie.