Plan imprez na miesiąc luty 2011

AKCJA „ZIMA”

Ferie w bibliotece – Filia nr 1 (oddział dziecięcy) – ul. Sokola 38
„Spotkania w stumilowym lesie”

31 stycznia, 7 lutego – g. 12:00 – „Witajcie przyjaciele…” – zajęcia dla młodszych dzieci, na których czytane będą fragmenty książki A. A. Milne „Kubuś Puchatek”, całość uzupełniona zagadkami oraz quizami

1 lutego, 8 lutego – g 12.00- „Zabawy z Kubusiem Puchatkiem” – zabawy literackie i mini-konkursy oraz gry i zabawy ruchowe np. : Statek, Ożywający posąg, Okręty we mgle.

2 lutego, 9 lutego – g. 12:00 – „Puchatkowe szaleństwo” – zajęcia plastyczne, podczas których dzieci wykonywać będą ilustracje przedstawiające Kubusia Puchatka i jego przyjaciół.

4 lutego, 11 lutego – g 12:00 – „Kubuś Puchatek zaprasza…” – zabawa w teatr; przedstawienie scenek „Miodowe drzewo” oraz „Naucz się wybaczać” z wykorzystaniem kukiełek.

Ferie w bibliotece – Filia nr 2 (oddział dziecięcy) – ul. Towarowa 20
„Zimowe podróże po literaturze”

31 stycznia, 7 lutego – godz. 16.00 – głośne czytanie bajek o tematyce zimowej, próba inscenizacji przez dzieci najciekawszych fragmentów przeczytanej bajki.

2 lutego, 9 lutego – godz. 12.00 – „Malowanki, wyklejanki” – uroki zimy.

3 lutego, 4 lutego – godz. 12.00 – „Z jakiej to bajki” – konkursy, quizy, zabawy z literaturą.

10 lutego – godz. 12.00 – „Moja walentynka” – wykonywanie kartki walentynkowej dla bliskiej osoby

Pozostałe imprezy:

Dyskusyjny Klub Książki – spotkania z grupą sympatyków książki.
15 lutego g. 16:00 – ul. Sokola 38.

„Aparat naukowy książki” – lekcje biblioteczne dla klas VI szkół podstawowych.
Luty – Czytelnia Główna Filia Nr 1, ul. Sokola 38

„Śladami naszych przodków” – lekcje biblioteczne dot. Skarżyska, prof. Sedlaka i innych osób związanych z regionem.
Luty – Czytelnia Nr 2 ul. Towarowa 20

WYSTAWY:

„Tadeusz Kościuszko – bohater dwóch narodów” – wystawa z okazji 265 rocz. ur. T. Kościuszki.
Luty – Filia Nr 1 – ul. Sokola 38