Imprezy cykliczne w roku 2010

IMPREZY CYKLICZNE DLA DZIECI

„Cuda i cudeńka” – zajęcia plastyczno-techniczne dla dzieci.
wtorki g. 15.30 oddz. dziec. – ul. Towarowa 20

„Bajki z koszyka” (w ramach akcji: „Cała Polska czyta dzieciom”) – spotkania z dziećmi chorymi na Oddziale dziecięcym Szpitala Miejskiego, na których będą czytane przez bibliotekarza lub rodziców tych dzieci bajki i opowiadania, urozmaicane zagadkami.
(pierwszy i trzeci czwartek miesiąca) g. 12.00 – filia w Szpitalu

Gry planszowe – zajęcia świetlicowe, układanie puzzli, mały bilard – w godzinach otwarcia oddziałów dziecięcych biblioteki.
codziennie – oddziały dziecięce – ul. Sokola 38, ul. Towarowa 20

„Jestem artystą” – spotkania o charakterze zajęć plastycznych rozwijające zdolności dzieci.
środy (od kwietnia do września) g. 16.00 oddz. dziec. – ul. Sokola 38

„Bajkowy kalejdoskop” – spotkania o charakterze wieczorów bajek, obejmują: czytanie lub opowiadanie bajek przez bibliotekarza, słuchanie bajek z płyt i kaset oraz zabawy ruchowe przy muzyce.
piątki (od kwietnia do września) g. 16.00 oddz. dziec. – ul. Sokola 38

„Tęczowy świat bajek” – zajęcia literacko-plastyczne będące połączeniem wieczorów bajek i zajęć plastycznych (czytanie lub opowiadanie bajek oraz wykonywanie prac do przeczytanego tekstu).
piątki (od października do marca) g. 16.00 oddz. dziec. – ul. Sokola 38

„Bajka dla malucha” – spotkania z dziećmi, na których czytane są bajki, wykonywane prace plastyczne do wysłuchanej bajki oraz prowadzone dyskusje literackie.
pierwszy poniedziałek miesiąca g. 16.00 oddz. dziec. – ul. Towarowa 20

IMPREZY CYKLICZNE DLA DOROSŁYCH

Dyskusyjny Klub Książki – spotkania z grupą sympatyków książki. Dokładny termin i miejsce spotkań ustalany będzie z grupą zainteresowanych
raz w miesiącu – ul. Sokola 38 (sala konferencyjna)

Koło Literackie – zajęcia prowadzone na Uniwersytecie III Wieku, przeznaczone dla osób interesujących się literaturą współczesną.
raz w miesiącu – Uniwersytet III Wieku – Miejskie Centrum Kultury.

„Żyj zdrowo” – cykl spotkań i zajęć dotyczących zdrowego stylu życia i aktywności ruchowej. Spotkania dla kobiet prowadzone będą przez instruktorkę fitness.
raz w kwartale – wyp. dla dorosł. w Filii nr 1 – ul. Sokola 38