„Kamienna , nasza rodzinna rzeka” – cykl prelekcji „Krajoznawcze wędrówki” – spotkanie 3

Dnia 24 listopada 2009 o godzinie 16.30 w Bibliotece Publicznej przy ul. Sokolej 38 odbyła się prelekcja pana Ireneusza Kulińskiego pt „Kamienna , nasza rodzinna rzeka”. Było to trzecie spotkanie z cyklu „Krajoznawcze wędrówki”. Ireneusz Kuliński to znany regionalista, autor książki „Z dziejów kolejek wąskotorowych w dobrach Radziwiłłów, Platerów i Wielowiejskich” oraz nowo wydanej pozycji pt. „Pieszo i rowerem po powiecie skarżyskim. Przewodnik Turystyczny”. Jest również autorem wielu artykułów historycznych i krajoznawczych o naszym regionie, publikowanych w „Tygodniku Skarżyskim”.

Po krótkim przedstawieniu zebranym osoby prelegenta, głos zabrał sam pan Ireneusz. Uczestnicy spotkania wysłuchali ciekawej gawędy o rzece Kamiennej, o jej dopływach, zabytkach kultury materialnej i urokliwych miejscach położonych nad jej brzegami. Prelekcja poparta była bogatą dokumentacją fotograficzną sporządzoną przez pana Kulińskiego, którą uczestnicy spotkania mogli obejrzeć w formie pokazu multimedialnego. W spotkaniu uczestniczyło 14 osób.