You are currently viewing „Biblioteka to plus” – Tydzień Bibliotek

„Biblioteka to plus” – Tydzień Bibliotek

Tydzień Bibliotek 8 – 15 maja 2009

W ramach corocznych obchodów Tygodnia Bibliotek w bibliotece dla dzieci przy ul. Towarowej 20 przeprowadzono lekcje biblioteczne, w których udział wzięły dzieci z klas III Szkoły Podstawowej Nr 8.

no images were found

Ogłoszono wyniki konkursu literacko-plastycznego pt. „Zaczarowany świat wróżek, księżniczek i królewiczów”. Spośród 62 prac, które wpłynęły do biblioteki wyróżniono 8, a ich autorzy otrzymali nagrody.

W kategorii przedszkolaków:
Julia Biernacka (Przedszkole nr 1)
Ewa Grzelak (Franciszkańska świetlica opiekuńczo-wychowawcza)
Emilia Szczygieł (Przedszkole nr 1)

W kategorii klas I – III:
Paulina Czechowska (Szkoła Podstawowa nr 1)
Maja Madej (Szkoła Podstawowa nr 1)
Agnieszka Nowak (Szkoła Podstawowa nr 8)

W kategorii klas IV – VI:

Aleksandra Lisowska (Szkoła Podstawowa nr 1)
Magdalena Żak (Szkoła Podstawowa nr 1)

W Tygodniu Bibliotek w Filii nr 1 przy ul. Sokolej przeprowadzono sześć lekcji bibliotecznych w których wzięło udział 172 osoby.

Oddział dziecięcy

„Czy znacie Rupaki?” – lekcje biblioteczne przybliżające twórczość Danuty Wawiłow.
– życie i twórczość poetki
– prezentacja jej utworów
– czytanie wiersza pt. „Rupaki”
– wykonywanie portretu rupaka

Przeprowadzono dwie lekcje (8.05. i 12.05.), wzięły w nich udział dzieci z przedszkola nr 6 oraz uczniowie kl. I ze Szkoły Podstawowej nr 7.

Czytelnia

„Źródła informacji o książce” -lekcja biblioteczna z prezentacją multimedialną dla uczniów kl. I i II z III Liceum Ogólnokształcącego.

„Louis Braille – twórca pisma dotykowego”
– lekcja biblioteczna z prezentacją multimedialną – Szkoła Podstawowa nr 13, kl. V„Budowa książki” – lekcja biblioteczna z prezentacją multimedialną dla uczniów kl. IV ze Szkoły Podstawowej nr 7

„Zasady korzystania z katalogu alfabetycznego i rzeczowego” – lekcja biblioteczna – Szkoła Podstawowa nr 5, kl. VI