You are currently viewing Sesja popularnonaukowa pt. „Ksiądz Profesor Włodzimierz Sedlak Badacz – Naukowiec – Odkrywca”

22 lutego 2008 w Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Skarżysku-Kamiennej odbyła się sesja popularnonaukowa pt. „Ksiądz Profesor Włodzimierz Sedlak Badacz – Naukowiec – Odkrywca”. Sesja poświęcona była księdzu profesorowi Włodzimierzowi Sedlakowi w 15 rocznicę śmierci.

Wśród zaproszonych gości byli:
prof. dr hab. Józef Zon, prof. dr hab. Marian Wnuk – czynni naukowcy kontynuujący dzieło ks. prof. Sedlaka z dziedziny bioelektroniki,
dr Czesław Biedulski – pierwszy asystent i pierwszy doktorant księdza profesora,
mgr Wacław Muzyczka – reprezentujący środowiska Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego,
Joanna Kalisz – Półtorak – pielęgniarka, opiekunka i asystentka ks. Profesora,
ponadto: władze miasta Skarżyska-Kamiennej, władze powiatu skarżyskiego, radni, przedstawiciele jednostek kultury i oświaty w mieście, a także mieszkańcy miasta i młodzież.

Prelegenci w osobach:
o. Sebastian Bielski : Moje impresje nad książką W. Sedlaka „Technologia Ewangelii”
Renata Bilska : Ks. prof. W. Sedlak wielki, skromny człowiek
Piotr Kardyś : Izba Pamięci poświęcona ks. prof. W. Sedlakowi miejscem edukacji regionalnej
Ryszard Sowa : Zagadnienia kultury materialnej w pracach ks. prof. W. Sedlaka
Jan Janiec : Ks. prof. W. Sedlak geologiem
wygłosili referaty na temat osoby, pracy i życia Księdza Profesora.

W trakcie programu sesji odbyła się recytacja fragmentów prozy autorstwa W. Sedlaka w wykonaniu uczniów SP nr 9 z akompaniamentem Joanny Kalugi i Grzegorza Jasińskiego.

Podczas spotkania można było obejrzeć izbę pamięci, w której odtworzono pracownię kapłana – naukowca. Są tam Jego biblioteczka i część zbiorów geologicznych, a także rzeczy codziennego użytku.

Podczas przerwy w sesji można było zakupić książki autorstwa ks. Profesora.