You are currently viewing Spotkanie DKK 1/2007

Spotkanie DKK 1/2007

Projekt Dyskusyjne Kluby Książki wpisany jest w wieloletni ogólnopolski program promocji czytelnictwa i wsparcia książki „Tu Czytamy!”, organizatorami programu są Instytut Książki i British Council a realizowany jest w ramach Programu Operacyjnego Promocji Czytelnictwa ogłoszonego przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Dyskusyjne Kluby Książki to projekt adresowany do czytelników korzystających z bibliotek publicznych. Oparty jest na założeniu, że potrzebne są miejsca, w których można rozmawiać o wspólnie czytanych książkach, oraz że nie trzeba być krytykiem ani znać się na literaturze , by czerpać przyjemność z dyskutowania o niej. DKK to doskonały sposób na poznanie nowych ludzi ale i świetna zabawa. Kluby Książki skupiają najczęściej określone grupy osób: nastolatki, emerytów, dzieci…, spotkania odbywają się raz w miesiącu w bibliotece, gdzie uczestnicy dyskutują o przeczytanych książkach, piszą recenzję.

Pierwsze spotkanie DKK odbyło się 21 marca  2007 i miało charakter organizacyjny, przedstawiono na nim zasady działania Dyskusyjnych Klubów Książki. Uczestnicy poznali moderatora i siebie nawzajem. Spotkanie oparte było na luźnej rozmowie. Klubowicze przedstawiali się, mówili jakie są ich preferencje czytelnicze, dlaczego czytają, czego szukają w lekturze, jakie mają nawyki czytelnicze. Spotkanie przebiegało w bardzo miłej atmosferze i trwało 2 godz.