Nowe zasady korzystania z biblioteki – od 4 maja 2020

Uruchamiamy do dyspozycji Czytelników  TYLKO  WYPOŻYCZALNIE dla dorosłych, dla dzieci i młodzieży oraz audiobooków we wszystkich naszych filiach na terenie miasta. Nadal NIECZYNNE są Czytelnie oraz stanowiska komputerowe w filiach […]

Uruchamiamy do dyspozycji Czytelników  TYLKO  WYPOŻYCZALNIE

• dla dorosłych,
  • dla dzieci i młodzieży
  • oraz audiobooków

we wszystkich naszych filiach na terenie miasta. Nadal NIECZYNNE są Czytelnie oraz stanowiska komputerowe w filiach nr 1 przy ul. Towarowej
i nr 2 przy ul. Sezamkowej oraz pozostałe pomieszczenia biblioteczne
(w tym Izba Pamięci ks. prof. Wł. Sedlaka, czy Introligatornia).

Nie organizujemy również spotkań, klubów dyskusyjnych ani zajęć w grupach dla osób korzystających dotąd z biblioteki w takiej formie.

W Filii / Oddziale obsługiwana może być
TYLKO 1 osoba.

Należy zachować dystans około 2 metrów, nie grupować się powyżej 2 osób i stosować się do obowiązujących przepisów
(w przestrzeni publicznej jaką jest Biblioteka należy nosić maseczki lub chusty zakrywające usta i nos). Wskazane jest aby czytelnik posiadał również jednorazowe rękawiczki.

NIE MA WOLNEGO DOSTĘPU DO KSIĘGOZBIORU !

Przyjmowane zwroty książek, trafiają na 7-dniową kwarantannę i nie są one dostępne do ponownego wypożyczenia (proszę nie zamawiać tych pozycji w systemie). Będzie natomiast możliwość wypożyczenia materiałów bibliotecznych dostępnych na półkach regałów bibliotecznych.

KSIĄŻKI DO WYPOŻYCZENIA PODAJE BIBLIOTEKARZ!

Można wypożyczyć dostępne książki lub audiobooki, jednak wskazane jest wcześniejsze zamówienie drogą elektroniczną (e-mail) lub telefonicznie konkretne pozycje w danej filii.

Filia nr 1 – ul. Towarowa 20
tel: 41/ 25 13 381