IBUK Libra w Bibliotece

IBUK Libra – czytelnia czynna całą dobę! Rozszerzamy ofertę skierowaną do naszych czytelników poprzez dostęp do 2096 tytułów w wirtualnej czytelni IBUK LIBRA. Zapraszamy do Czytelni w filiach Biblioteki (ul. […]

IBUK Libra – czytelnia czynna całą dobę!

Zapraszamy do Czytelni w filiach Biblioteki (ul. Towarowa 20,  ul. Sezamkowa 23, ul. Słowackiego 25 – MCK) po odbiór kodów  dostępu, niezbędnych do rejestracji
i bezpłatnego korzystania z platformy. Naprawdę warto!
Księgozbiór wirtualnej czytelni to pełnotekstowe elektroniczne publikacje popularnonaukowe z różnych dziedzin wiedzy, wydane przez renomowane polskie oficyny.

Korzystaj z platformy IBUK Libra:

• przez całą dobę, siedem dni w tygodniu
  • na komputerze, smartfonie, laptopie czy tablecie
  • gdzie tylko zechcesz: akademik, dom, biblioteka – wszędzie, gdzie masz Internet

Stwórz własną półkę z książkami myIBUK i pracuj z tekstem:

• dodawaj zakładki
  • rób notatki bezpośrednio w tekście
  • wyszukuj słowa i frazy
  • taguj ważne fragmenty
  • sprawdzaj znaczenie wyrazów w słownikach i encyklopediach PWN

Jak korzystać z czytelni IBUK LIBRA?

W pierwszej kolejności rejestrujemy się na stronie www.libra.ibuk.pl podając adres e-mail
i hasło. Po założeniu konta czytelnik jest rozpoznawany przez system i może korzystać z zasobów i funkcjonalności, do których ma uprawnienia. Konto myIbuk wymaga założenia osobistego konta myIbuk, umożliwia użytkownikowi korzystanie z zaawansowanych funkcji do pracy z tekstem takich jak: zaznacz tekst, wprowadź zakładki, notatki; stwórz wirtualna półkę z książkami, generuj bibliografię, korzystaj ze słownika i encyklopedii.

Dostęp do publikacji na stronie libra.ibuk.pl  spoza sieci bibliotecznej

Można swobodnie korzystać z oferty IBUK LIBRA  na komputerach domowych po uprzednim pobraniu od bibliotekarzy w Czytelniach i filiach bibliotecznych niezbędnego do zdalnego logowania kodu aktywacyjnego. Natomiast na bibliotecznych stanowiskach komputerowych w czytelni Filii nr 1 i Filii nr 2 nie są potrzebne kody dostępu.

Dostęp do publikacji na stronie libra.ibuk.pl z sieci bibliotecznej PiMBP

W Bibliotece można swobodnie korzystać z oferty IBUK LIBRA. Po wejściu na stronę domyślnie prezentowane są dostępne publikacje. Przy wykupionych przez bibliotekę pozycjach pojawia się ikonka książki („czytaj”). Po jej naciśnięciu treść otwiera się w nowym czytniku, dającym wiele możliwości pracy z tekstem. Klikając POMOC (prawy górny róg na stronie libra.ibuk.pl) można zobaczyć jak korzystać z IBUK LIBRA (2 krótkie filmy).

Zapraszamy do korzystania z oferty oraz po odbiór kodów dostępowych.