Wioletta Piasecka – spotkanie autorskie

Zapraszamy na spotkanie autorskie z Wiolettą Piasecką!!!   Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna oraz Miejskie Centrum Kultury zapraszają wszystkie dzieci (z rodzicami!) na spotkanie z Wiolettą Piasecką, autorką poczytnych książek […]

Zapraszamy na spotkanie autorskie z Wiolettą Piasecką!!!

 

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna oraz Miejskie Centrum Kultury zapraszają wszystkie dzieci (z rodzicami!) na spotkanie z Wiolettą Piasecką, autorką poczytnych książek dla najmłodszych.

Spotkanie odbędzie się w ramach Skarżyskich Targów Książki  –  1 czerwca 2019 r. o godz. 12:00 w Miejskim Centrum Kultury w Skarżysku-Kamiennej.

 

Wstęp wolny. Gorąco zapraszamy!

 

Wioletta Piasecka – jest autorką ponad 40 baśni i bajek dla dzieci, dwóch biografii m.in. Hansa Chrystiana Andersena i Faustyny Morzyckiej, czterech sztuk teatralnych, wielu słuchowisk radiowych. Zadebiutowała w 1999 roku zbiorem pt. „Zaczarowana kraina bajek”. W 2001r. po raz pierwszy ukazała się w Krakowie, wydana przez wydawnictwo Skrzat, biografia H.CH. Andersena pt. „W poszukiwaniu szczęścia. Baśniowa biografia Andersena”. Prawdziwym sukcesem wydawniczym okazała się jednak późniejsza seria „Baśnie Wioletty Piaseckiej”. Na cykl składa się łącznie dwanaście uznanych zbiorów baśni, w tym m.in. „Zaczarowane bąbelki”, „Dwie Małgosie”, „Sześć życzeń Natalki” i „Domek marzeń”. W 2003r. miała debiut pierwsza sztuka teatralna pt. „O królewnie, piekarczyku i pieczeniu chleba”. W 2004r. Wioletta Piasecka za swoją twórczość otrzymała wpis honorowy w Złotej Księdze Ludzi Wielkiego Umysłu Talentu i Serca Fundacji Zdążyć z Pomocą w Warszawie.W 2005r. książka „Dawno temu… „ została uznana za najlepszą książkę roku i otrzymała główną nagrodę Fundacji Elbląg.