IBUK Libra w Bibliotece

IBUK Libra – czytelnia czynna całą dobę! Rozszerzamy ofertę skierowaną do naszych czytelników poprzez dostęp do 1726 tytułów w wirtualnej czytelni IBUK LIBRA. Zapraszamy do czytelni w filiach Biblioteki (ul. […]

IBUK Libra – czytelnia czynna całą dobę!

Zapraszamy do czytelni w filiach Biblioteki (ul. Towarowa 20,  ul. Sezamkowa 23, ul. Słowackiego 25 (MCK) oraz ul. Sportowa 30) po odbiór kodów  dostępu, niezbędnych do rejestracji i bezpłatnego korzystania z platformy. Naprawdę warto!
Księgozbiór wirtualnej czytelni to pełnotekstowe elektroniczne publikacje głównie naukowe i  popularnonaukowe z różnych dziedzin wiedzy, wydane przez renomowane polskie oficyny.

Lista tematyczna publikacji  - w nawiasie ilość w danej tematyce:
Nauki ekonomiczne (585); Nauki humanistyczne (138);  Nauki matematyczno-przyrodnicze (192);   Nauki społeczne (274); Medycyna (320); Prawo (101); Teologia (6); Informatyka (44); Informacja naukowa (98); Kryminalistyka (7); Sport (13); Czasopisma naukowe (217);

Literatura faktu (2); Literatura piękna (6); Słowniki, leksykony, kompendia (6); Literatura dla dzieci i młodzieży (4) ; Podręczniki i lektury szkolne (2); Poradniki (12); Przewodniki (1);  Inne (20)

Korzystaj z platformy IBUK Libra:

• przez całą dobę, siedem dni w tygodniu
  • na komputerze, smartfonie, laptopie czy tablecie
  • gdzie tylko zechcesz: akademik, dom, biblioteka – wszędzie, gdzie masz Internet

Stwórz własną półkę z książkami myIBUK i pracuj z tekstem:

• dodawaj zakładki
  • rób notatki bezpośrednio w tekście
  • wyszukuj słowa i frazy
  • taguj ważne fragmenty
  • sprawdzaj znaczenie wyrazów w słownikach i encyklopediach PWN

Jak korzystać z czytelni IBUK LIBRA?

W pierwszej kolejności rejestrujemy się na stronie www.libra.ibuk.pl podając adres e-mail i hasło. Po założeniu konta czytelnik jest rozpoznawany przez system i może korzystać z zasobów i funkcjonalności, do których ma uprawnienia. Konto myIbuk wymaga przeglądarki Google Chrome lub Mozilla Firefox. Założenia osobistego konta myIbuk, umożliwia użytkownikowi korzystanie z zaawansowanych funkcji do pracy z tekstem takich jak: zaznacz tekst, wprowadź zakładki, notatki; stwórz wirtualna półkę z książkami, generuj bibliografię, korzystaj ze słownika i encyklopedii.

Dostęp do publikacji na stronie libra.ibuk.pl z sieci bibliotecznej PiMBP

Po wejściu na stronę domyślnie prezentowane są dostępne publikacje. Przy wykupionych przez bibliotekę pozycjach pojawia się ikonka książki („czytaj”). Po jej naciśnięciu treść otwiera się w nowym czytniku, dającym wiele możliwości pracy z tekstem. Klikając POMOC (prawy górny róg na stronie libra.ibuk.pl) można zobaczyć jak korzystać z IBUK LIBRA (dwa krótkie filmy).

Dostęp do publikacji na stronie libra.ibuk.pl spoza sieci bibliotecznej

W Bibliotece można swobodnie korzystać z oferty IBUK LIBRA, natomiast na komputerach domowych można z niej skorzystać po pobraniu od bibliotekarzy w działach udostępniania i filiach bibliotecznych niezbędnego do zdalnego logowania kodu aktywacyjnego.

Zapraszamy do skorzystania z oferty oraz po odbiór kodów dostępowych dla naszych czytelników.