Legimi w bibliotece

Szanowni Czytelnicy, Ci z Was, którzy należą do skarżyskiej Biblioteki, mogą skorzystać z oferty stanowiącej pewną alternatywę dla książek w wersji papierowej. W aplikacji Legimi, całkowicie za darmo i bez […]

Szanowni Czytelnicy,

Ci z Was, którzy należą do skarżyskiej Biblioteki, mogą skorzystać z oferty stanowiącej pewną alternatywę dla książek w wersji papierowej. W aplikacji Legimi, całkowicie za darmo i bez limitu jest dostępnych ponad 63 000 tytułów e-booków. Dostęp do bazy książek w Legimi, będzie do Waszej dyspozycji przez miesiąc po uzyskaniu w naszej Bibliotece  kodu dostępu.  Jednym zdaniem – czytasz kiedy chcesz i gdzie chcesz, a jedyny wymóg jaki musisz spełniać, to aktualny zapis w Bibliotece (i otrzymana karta biblioteczna z numerem czytelnika).
Po prostu trzeba być zapisanym czytelnikiem jednej z czterech naszych filii bibliotecznych i mieć aktywne konto biblioteczne, aby otrzymać – za pośrednictwem poczty elektronicznej kod dostępu do Legimi. Indywidualny kod dostępu, który Czytelnik otrzymuje od bibliotekarza jest ważny przez miesiąc i uprawnia do czytania przez 30 dni od momentu użycia /wykorzystania go.
Działa to podobnie jak wypożyczanie z biblioteki książek do domu na określony czas. Nie ma kar za przetrzymanie książek, ponieważ kod po miesiącu wygasa i Czytelnik nie ma uprawnień do dalszego czytania. W takiej sytuacji można napisać prośbę o wydanie kolejnego kodu (na następne 30 dni) uprawniającego do czytania.

W obecnej sytuacji (stan epidemii i ograniczenia) wspomniany kod dostępu można uzyskać pisząc na adres: kontakt@biblioteka24.eu

Drogi Czytelniku, w aplikacji Legimi znajdziesz książki popularnonaukowe jak i literaturę piękną najlepszych autorów polskich i zagranicznych, nowości
oraz bestsellery do poczytania na komputerze, tablecie lub smartfonie, wymogiem jest tylko ściągnięcie aplikacji na urządzenie, na którym będziesz czytać.

Przypominamy, że od zeszłego roku oferujemy wszystkim mieszkańcom powiatu skarżyskiego, nawet tym, którzy nie są zapisani do naszej Biblioteki (nie mają konta bibliotecznego i nie są aktywnymi czytelnikami), że mogą uzyskać kod dostępu do IBUK Libra.  W bazach IBUK Libry zakupiliśmy do Waszej dyspozycji ponad 4 500 tytułów publikacji (około 2000 literatury popularnonaukowej i 2500 literatury pięknej), za darmo. Po kody dostępu proszę pisać również pod adres:  kontakt@biblioteka24.eu