TYDZIEŃ BIBLIOTEK: „Zasmakuj w bibliotece”

XVII Ogólnopolski Tydzień Bibliotek  (8 – 15 maja) organizowany w tym roku pod hasłem: „Zasmakuj w bibliotece” to ogólnopolska akcja promocji czytelnictwa i bibliotek, której twórcą jest Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich.  […]

XVII Ogólnopolski Tydzień Bibliotek  (8 – 15 maja) organizowany w tym roku pod hasłem: „Zasmakuj w bibliotece” to ogólnopolska akcja promocji czytelnictwa i bibliotek, której twórcą jest Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich. 

Ze względu na światową pandemię koronawirusa oraz brak możliwości fizycznego udziału w wydarzeniach, które przygotowaliśmy na tę okazję, Oddział dziecięcy F. 2  zaproponował czytelnikom odwiedzającym bibliotekę dla dzieci wystawkę: „Literackie smaki”. Dzięki niej, zaprasza do korzystania z ciekawych książek, między innymi:  pachnących pizzą Zuzi, sernikiem kłamczuchy, pierniczkami i podwieczorkiem Puchatka, lub kryminałem spaghetti czy risotto.

Z naszej biblioteki polecamy następujące pozycje:  Miłość i kurczakowe nuggetsy” A. Kelsey,  Charlie i fabryka czekolady” R. Dahl, Smok w powidłach” J. Papuzińskiej, Łasuch literacki” czyli ulubione potrawy i przepisy kulinarne bohaterów książek M. Musierowicz.

Szarlotka pachnąca marzeniami” I. Czarkowskiej zawierająca ciekawostki kulinarne i wspaniały przepis na pyszną szarlotkę. Cecylka Knedelek” czyli książka kucharska dla dzieci J. Krzyżanek. Książkożercy”-  seria przeznaczona dla dzieci, które rozpoczynają swoja przygodę z czytaniem.

Zachęcamy małych czytelników by poznali kocie talenty czytając książkę „Cukierku, ty łobuzie!” Czeka na was też „Dzień czekolady”A. Onichmowskiej. Nie bądźcie więc jak Tupcio Chrupcio, który nie chce jeść (autorstwa C.Marco.)

Czytajcie, smakujcie książki każdego dnia.


Gotuj z dzieckiem i Cecylką – wspaniała przepyszna zabawa!”