Komunikat – wznawiamy dostęp do Czytelni

Od 8 czerwca br. będą ponownie dostępne, ale  w ograniczonym zakresie Czytelnie w Filii nr 1 (ul. Towarowa) i Filii nr 2 (ul. Sezamkowa) oraz po 1 stanowisku komputerowym z możliwością jedynie wydruku. Nadal nieczynna będzie czytelnia internetowa. 

Ograniczenie przebywania w czytelniach, spowodowane jest nadal trwającą na terenie Polski pandemią oraz w związku z nią preferowaną przez Bibliotekę Narodową formą – wypożyczania publikacji do domu, zamiast udostępniania na miejscu. Wiąże się również to ograniczenie przebywania w Czytelni z warunkami lokalowymi i zachowaniem dystansu. Czytelnicy nie mogą długo przebywać w Czytelniach, a same pomieszczenia muszą być wietrzone po każdym użytkowniku.  Umożliwiamy również dostęp do usług kserograficznych.

Użytkowników Czytelni obowiązują takie same reguły sanitarne jak pozostałych Czytelników korzystających z Wypożyczalni. W Czytelni obsługiwana przy ladzie może być tylko 1 osoba. Należy zachować dystans 2 metrów i stosować się do obowiązujących przepisów sanitarnych. Przypominamy, że w zamkniętej przestrzeni publicznej – jaką jest Biblioteka – należy nosić maseczki.

Nadal nie organizujemy imprez dla dużych grup osób, niedostępne są pozostałe pomieszczenia biblioteczne (w tym Izba Pamięci prof. Wł. Sedlaka przy czytelni w Filii nr 1). Natomiast wznawiają swoją działalność Dyskusyjne Kluby oraz niektóre spotkania cykliczne w bibliotece dziecięcej z zachowaniem rygoru sanitarnego, a o terminach i szczegółach ich organizacji, będziemy informować na bieżąco.