IBUK Libra – czytelnia czynna całą dobę!
Zapraszamy do Czytelni w filiach Biblioteki (F.1 – ul. Towarowa 20, F.2 – ul. Sezamkowa 23, F.3 – ul. Słowackiego 25) po odbiór kodów dostępu, niezbędnych do rejestracji
i bezpłatnego korzystania z platformy.
Księgozbiór wirtualnej czytelni to pełnotekstowe elektroniczne publikacje popularnonaukowe z różnych dziedzin wiedzy oraz literatura piękna (dla dorosłych, ale także dla dzieci
i młodzieży), wydane przez renomowane polskie oficyny. Naprawdę warto!
Jak korzystać z czytelni IBUK LIBRA?
W pierwszej kolejności rejestrujemy się na stronie www.libra.ibuk.pl podając adres e-mail i hasło. Po założeniu konta czytelnik jest rozpoznawany przez system i może korzystać z zasobów i funkcjonalności, do których ma uprawnienia.
Konto myIbuk wymaga założenia osobistego konta myIbuk – więcej szczegółów można uzyskać klikając POMOC znajdującą się w prawym dolnym rogu lub pod adresem Filmy instruktażowe , gdzie można zobaczyć jak korzystać z IBUK LIBRA. Konto to umożliwia użytkownikowi korzystanie z zaawansowanych funkcji do pracy z tekstem takich jak: zaznacz tekst, wprowadź zakładki, notatki; stwórz wirtualną półkę z książkami, generuj bibliografię, korzystaj ze słownika i encyklopedii.
Dostęp do publikacji na stronie libra.ibuk.pl spoza sieci bibliotecznej
Można swobodnie korzystać z oferty IBUK LIBRA na komputerach domowych po uprzednim pobraniu od bibliotekarzy w Czytelniach i filiach bibliotecznych niezbędnego do zdalnego logowania kodu aktywacyjnego. Natomiast w sieci bibliotecznej na stanowiskach komputerowych znajdujących się w Czytelniach w Filii nr 1 i Filii nr 2 nie są potrzebne kody dostępu do literatury popularnonaukowej.
Dostęp do publikacji na stronie libra.ibuk.pl z sieci bibliotecznej PiMBP
W Bibliotece można swobodnie korzystać z oferty IBUK LIBRA. Po wejściu na stronę domyślnie prezentowane są dostępne publikacje popularnonaukowe. Przy wykupionych przez bibliotekę pozycjach pojawia się ikonka książki („czytaj”). Po jej naciśnięciu treść otwiera się w nowym czytniku, dającym wiele możliwości pracy z tekstem. Natomiast do literatury pięknej należy pobrać u bibliotekarza kod dostępu, do wykorzystania zarówno na komputerach bibliotecznych jak i domowych.
Korzystaj z platformy IBUK Libra:
- przez całą dobę, siedem dni w tygodniu
- na komputerze, smartfonie, laptopie czy tablecie
- gdzie tylko zechcesz: akademik, dom, biblioteka – wszędzie, gdzie masz Internet
Stwórz własną półkę z książkami myIBUK i pracuj z tekstem:
- dodawaj zakładki
- rób notatki bezpośrednio w tekście
- wyszukuj słowa i frazy
- taguj ważne fragmenty
- sprawdzaj znaczenie wyrazów w słownikach i encyklopediach PWN