You are currently viewing Spotkanie autorskie z Renatą Głasek-Kęską

Spotkanie autorskie z Renatą Głasek-Kęską

12 lutego 2020 r. w filii Biblioteki przy ul. Sezamkowej odbyło się spotkanie z Renatą Głasek-Kęską, autorką książek dla dzieci: Bajduły świętokrzyskie,Skrzaty domowe” czy Wakacje w pałacu.

Renata Głasek-Kęska urodziła się i mieszka w Kielcach. Z wykształcenia jest teatrologiem, a od wielu lat pracuje w Teatrze im. Stefana Żeromskiego. Jest autorką książek dla dzieci, ale i dorosłych czytelników. Jest też autorką kilku sztuk teatralnych dla dzieci. Podczas spotkania pani Renata opowiedziała dzieciom o swoich inspiracjach twórczych dotyczących jej książek i czytała fragmenty swoich książek. Dzieci poznały historię współczesnej rodziny z miasta, która przeprowadza się na wieś, a członkowie tej rodziny nie wiedzą, że w ich nowym domu od lat mieszkają skrzaty.

W ciekawie prowadzonym przez pisarkę spotkaniu uczestniczyli uczniowie klas ze Szkoły Podstawowej Nr 13. Autorka chętnie odpowiadała na pytania uczniów jak również z przyjemnością wpisywała dedykacje – z autografem – dla małych czytelników w książkach, które dzieci mogły zakupić po spotkaniu.