You are currently viewing „Jadą, jadą misie, śmieją im się pysie….” – ŚWIATOWY DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

„Jadą, jadą misie, śmieją im się pysie….” – ŚWIATOWY DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

25 listopada swoje święto obchodził najmilszy przyjaciel dzieci – PLUSZOWY MIŚ.  Do wspólnej listopadowej zabawy z misiami pod hasłem:  „MIŚ I PRZYJACIELE”  Oddział dziecięcy Filii nr 2 Powiatowej i Miejskiej Biblioteki (ul. Sezamkowa) zaprosił przedszkolaków.

W zajęciach uczestniczyło 10 grup przedszkolnych – łącznie 216 osób. Krainę pluszowych i książkowych misiów odwiedziły dzieci ze skarżyskich przedszkoli:

• 19, 20 listopada 2019r. – Przedszkole Publiczne nr 7 im. Janusza Korczaka, grupy: Tygryski i Skrzaty,

• 20, 24 listopada 2019r. – Przedszkole Publiczne nr 10 im. Kubusia Puchatka, grupy: Pszczółki, Króliczki i Żabki,

• 27, 28, 29 listopada 2019r. – Przedszkole Publiczne nr 16, grupy: Motylki, Muchomorki, Kubusie, Tygryski, Smerfy

Przedszkolaki poznały historię Światowego Dnia Pluszowego Misia, zwiedziły wystawę pt.:  MÓJ  PRZYJACIEL  MIŚ.  Następnie zaprezentowały przyniesione przez siebie pluszaki. Dowiedziały się w jakich bajkach występują najpopularniejsze misie, oraz wysłuchały opowiadania Jana Ivensa pt.: Wiktor i wróżka dzwoneczek      i poznały wiersze o misiach.

Dzieci chętnie wzięły udział w zgaduj – zgaduli oraz zabawach ruchowych otrzymując w nagrodę symboliczny cukierek i zakładkę do książki z informacją o bibliotece.
Zabawy połączone z głośnym czytaniem i oglądaniem wybranych przez dzieci książek odbywały się w ramach akcji Cała Polska czyta dzieciom zalecanych przez Fundację ABC XXI.

Dziękujemy wychowawcom i przedszkolakom za wspaniałą zabawę. Szczególne podziękowania kierujemy do dzieci z Przedszkola nr 16 , których prace plastyczne – PORTRETY MISIÓW znalazły się na wystawce w bibliotece. Dziękujemy też rodzicom, którzy wykonali wspólnie z dziećmi przepiękne misiowe maski oraz wszystkim dzieciom, które zabrały swoich przyjaciół do biblioteki.