You are currently viewing „ Z Tuwimem weselej”

„ Z Tuwimem weselej”

W dniach 9, 10 i 13 maja w Bibliotece dziecięcej Filii nr 2 przy ul. Sezamkowej odbyły się zajęcia edukacyjne pt. „Z Tuwimem weselej” mające na celu promocję czytelnictwa i biblioteki.

Dzieci z Przedszkola Nr 16 (grupy: Kubusie, Tygryski i Muchomorki)  przybyły na zajęcia w ramach obchodów Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek.  Przedszkolakom głośno czytano wiersze z książek autorstwa Juliana Tuwima. Czytanie  przeplatane było piosenkami dla dzieci  oraz zabawami literackimi. Niektóre z wierszy np. „Dyzio Marzyciel”, „Bambo”  czy „Słoń Trąbalski” znane były dzieciom, a  czteroletni chłopiec znał i pięknie recytował Abecadło.

Podczas zajęć wykorzystano różne formy pracy, m.in. audiowizualną i teatralną. Mali uczestnicy spotkania przedstawiali Rzepkę Juliana Tuwima, wcielając się w postacie z wiersza – dziadka, babcię,  wnuczka oraz zwierzęta występujące w wierszu. Spotkanie zakończono słodką Lokomotywą.