You are currently viewing Kocham Cię Polsko

Kocham Cię Polsko

W dniach 19, 21 i 26 listopada br. w Bibliotece przy ulicy Sezamkowej odbyły się kolejne lekcje biblioteczne Kocham Cię Polsko”.

Rok 2018 to rok Jubileuszu 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości.  Z tej okazji gościliśmy uczniów Szkoły Podstawowej nr 1 z klas I – III wraz z bibliotekarką p. Zosią i wychowawcami. Spotkanie rozpoczęliśmy zabawą integracyjną Biało-Czerwoni i wspólną recytacją znanego dzieciom wiersza Kto ty jesteś?” Władysława Bełzy.

Wiele emocji i pozytywnych wrażeń dostarczył uczestnikom zajęć  quiz o niepodległości –  w formie „Koła fortuny” – który zakończony był słodkim poczęstunkiem.
Wiersze czytane przez bibliotekarkę p. Basię z książki pt. Jaki znak twój ? : wierszyki na dalsze 100 lat niepodległości autorstwa Michała Rusinka sprawiły, że wielkie słowa stały się podczas patriotycznej lekcji bliskie i zrozumiałe.