You are currently viewing Przedszkolaki w Bibliotece

Przedszkolaki w Bibliotece

17 i 25 października 2018 r. Oddział dziecięcy Biblioteki przy ul. Towarowej odwiedziły dzieci z Przedszkola nr 10 wraz z opiekunami. W ramach propagującej czytelnictwo akcji  Cała Polska Czyta Dzieciom pani bibliotekarka czytała dzieciom opowiadania, bajki i wiesze.

Nasi goście mieli okazję zobaczyć, gdzie znajduje się Biblioteka oraz ją zwiedzić. Dzieci z dużym zainteresowaniem oglądały książki, które są w niej gromadzone.  Szczególnie spodobały im się kolorowe, bogato ilustrowane publikacje wydane właśnie z myślą o najmłodszych czytelnikach. Przedszkolaki doskonale wiedziały, co to jest biblioteka, wiedziały jak należy się w niej zachować oraz o co może prosić książka, żeby mogła długo służyć wielu czytelnikom, którzy po nią sięgną.

Aby pokazać dzieciom, że w bibliotece oprócz ciekawych książek można miło i wesoło spędzić czas pani bibliotekarka przygotowała dla nich zabawy w oparciu o wiersze Juliana Tuwima. Maluchy wcielając się w bohaterów wiersza „Rzepka” zabawiły się w mini teatrzyk wyciągając tytułową rzepkę. Żegnając się obiecały, że przyjdą ponownie, tym razem z rodzicami, aby zapisać się i wypożyczyć książki.

Dzieciom i ich opiekunom dziękujemy za miłe spotkanie.