Plan imprez – grudzień 2017

Spotkanie autorskie z Łukaszem Orbitowskim
5 grudnia godz: 12:00, filia nr 1 (Towarowa)

Spotkanie z Łukaszem Orbiotowskim 5 grudnia 2017 godzina 12 filia nr 1 ul. Towarowa - plakat
Kliknij aby powiększyć

Łukasz Orbitowski
Debiutował w 1999 roku niskonakładowym tomikiem opowiadań Złe Wybrzeża. Publikował opowiadania w czasopismach, m.in.: Science Fiction, Nowa Fantastyka, Sfera, Ubik. Jego opowiadanie Władca Deszczu znalazło się w antologii PL+50 pod redakcją Jacka Dukaja.
Za powieści
Szczęśliwa ziemiaŚwięty Wrocław, Głowa węża, Tracę ciepło wielokrotnie nominowany do nagrody im. J. Zajdla. Za powieść Inna dusza w 2016 został nominowany do Nagrody Literackiej Nike, Nagrody Literackiej Gdynia oraz otrzymał Paszport „Polityki” 2016. Prowadzi program Dezerterzy na antenie TVP KulturaNajnowsza książka EXODUS – premiera 22 listopada.

Przygoda z Mikołajem” – okolicznościowa impreza biblioteczna zorganizowana we współpracy z przedszkolami w związku z Mikołajkami.
6 grudzień, oddz. dziec. Filii nr 2 (ul. Sezamkowa)

11 grudnia, godz. 16:00, Filia nr 1 (ul. Towarowa)

WYSTAWA

Daj mi właściwe słowo, by poruszyć świat– wystawa przybliżająca postać i twórczość Josepha Conrada-Korzeniowskiego (w związku z ustanowieniem przez Sejm RP roku 2017 Rokiem Josepha Conrada).
Grudzień, filia nr 2 (ul. Sezamkowa)