You are currently viewing Literatura polska w Europie – wykład

Literatura polska w Europie – wykład

W ramach Międzynarodowego Forum Inwestycyjnego i Pikniku Kultury Europejskiej (6 – 7 X 2016 r.) Biblioteka zorganizowała wykład na temat: „Literatura polska w Europie”, który w dniu 7 października o godzinie 12:00 odbył się w czytelni przy ul. Towarowej 20.

Wykład o percepcji literatury polskiej w Europie i na świecie, o polskich noblistachw dziedzinie literatury i o fenomenie popularności dzieł Henryka Sienkiewicza, a współcześnie twórczości Stanisława Lema, poprowadził krytyk literacki i historyk literacki Jarosław Górski. W spotkaniu uczestniczyło wielu sympatyków literatury, w różnym wieku.

Prelegent:
Jarosław Górski (ur. 1970) – pisarz, krytyk literacki i historyk literatury, dziennikarz, popularyzator literatury i humanistyki. Ukończył wydział Polonistyki Uniwersytetu Warszawskiego. Uczył w szkołach średnich i wyższych.

Jest autorem książek literaturoznawczych, licznych podręczników i publikacji edukacyjnych. Napisał ponad 20 książek popularnonaukowych. Jest też autorem kilkuset artykułów poświęconych literaturze, sztuce i historii kultury. Mieszka i pracuje w Warszawie.