You are currently viewing Wakacje w bibliotece  – Podróże małe i duże

Wakacje w bibliotece – Podróże małe i duże

Wakacje w bibliotece pod hasłem: „Podróże małe i duże”
(lipiec – sierpień)

W związku z ustanowieniem przez Senat RP roku 2016 – Rokiem Henryka Sienkiewicza, inspiracją wakacyjnych spotkań w oddziałach dziecięcych będzie powieść H. Sienkiewicza – „W pustyni i w puszczy”. Natomiast tematem przewodnim wędrówki Stasia i Nel – bohaterów tej powieści.

oddziale dziecięcym Filii nr 1 (ul. Towarowa)
zajęcia wakacyjne będą od godziny 12.00

lipiec/sierpień

• Afryka dla najmłodszych” – głośne czytanie fragm. „W pustyni i w puszczy”, poprzez zabawy edukacyjne (plastyczne i zręcznościowe) przedstawiane będą dzieciom obyczaje, kultura i geografia Czarnego Lądu.
    – Poniedziałki (4, 11 i 18 lipca)
  • Afrykańskie inspiracje” – zajęcia plastyczne dla dzieci, na których wykonywane będą różne ozdoby, maski itp.).
    – Wtorki (5, 12 i 19 lipca)
  • Fantazje na każdą okazję” – zajęcia zainspirowane afrykańskim klimatem i zabawy ruchowe oraz zręcznościowe.
    – Czwartki (7, 14 i 21 lipca)
  • Zatrzymać zapach lata” – zajęcia plastyczne
    – Wtorki (16 i 23 sierpnia)
  • Rymowanki – zgadywanki” – zabawy słowne (wyliczanki, rymowanki, zagadki, rebusy, quizy i zgaduj-zgadule.
    – Poniedziałki (22 i 29 sierpnia)
  • Egzotyczne zwierzaki” – zajęcia plastyczne, na których dzieci będą wykonywać zwierzęta z papieru.
    – Piątki (19 i 26 sierpnia)
  • Piramidalne zagadki i nie tylko”– zajęcia na zakończenie wakacji wypełnione konkursami, zagadkami i quizami.
    -Środa (31 sierpnia godz. 12.00)

oddziale dziecięcym Filii nr 2 (ul. Sezamkowa)
zajęcia wakacyjne będą od godziny 13.00

lipiec/sierpień

• Tropiciele – marzyciele” – zajęcia literacko-plastyczne, urozmaicone zabawami ruchowymi. Uczestnicy wykonywać będą m.in. ilustracje i dekoracje związane ze światem dzikich zwierząt i miejscami, które warto zobaczyć.
    Poniedziałki (11, 18, 25 lipca,
    29 sierpnia)
  • Bez paszportu do Afryki” – zabawy integracyjne oraz mini-konkursy ze znajomości atrakcji, które można spotkać w Afryce. Zajęcia wzbogacone ciekawostkami naukowymi oraz wykorzystaniem książek popularnonaukowych.
    – Wtorki (5, 12, 19, 26 lipca, 23, 30 sierpnia)
  • Niespodzianki – czytanki” – zajęcia dla najmłodszych, którym czytane będą książeczki takie jak: „Bolek i Lolek na pustyni”. Zabawy z książką pozwolą dzieciom na odkrywanie w sobie nowych talentów.
    – Środy (24, 31 sierpnia)

WYSTAWY – Filia nr 2 ul. Sezamkowa

Skarbczyk legend” – pokonkursowa wystawa prac dzieci, które uczestniczyły w konkursie plastycznym. – lipiec

Wystawa grafik pani Marii Zbroi – sierpień