You are currently viewing Akademia krasnoludków: lekcje z rozrywką

Akademia krasnoludków: lekcje z rozrywką

Pod koniec października 2015 r. w bibliotece przy ulicy Sezamkowej zorganizowano kolejne lekcje z rozrywką w ramach spotkań z serii Akademia krasnoludków.

Dnia 28 października 2015 r. oddział dziecięcy biblioteki odwiedzili uczniowie klasy II b Prywatnej Szkoły Podstawowej. Dzieci przybyły pod opieką pani Renaty Żmudy. Podczas spotkania uczniowie mogli zapoznać się z twórczością Marii Konopnickiej, zwiedzić wystawę poświęconą autorce i wysłuchać wierszy i fragmentów książki pt. „O krasnoludkach i sierotce Marysi”. Spotkaniu towarzyszyła zabawa i mini konkurs cichego czytania ulubionego tekstu z książki.

Natomiast dnia 26, 27 i 30 października bibliotekę odwiedziły przedszkolaki w krasnalowych strojach – grupa „Słoneczka” pod opieką pani Ewy Wiśniewskiej z Przedszkola nr 6 oraz grupa „Tygryski” z panią Elżbietą Spadło i „Muchomorki” z panią Alicją Mazur z Przedszkola nr 16. Dzieci bawiły się przy dźwiękach piosenki „My jesteśmy krasnoludki” łącząc czytanie z wesołą zabawą i książką.

no images were found