You are currently viewing Mistrzowie kodowania: Tydzień kodowania

Mistrzowie kodowania: Tydzień kodowania

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna  w Skarżysku-Kamiennej
zaprasza na bezpłatne zajęcia z programowania w języku Scratch.
Spotkanie w ramach Tygodnia Kodowania 13 października 2015 godz. 15:30 – 17:30
Biblioteka, ul. Towarowa 20.

Warsztaty skierowane do uczniów klas III – VI szkoły podstawowej

Czym jest Tydzień Kodowania:

Europejski Tydzień Kodowania startuje już 10 października 2015! W tym czasie tysiące Europejczyków w każdym wieku – dzieci, młodzieży, dorosłych, seniorów – będzie miało możliwość rozpoczęcia przygody z programowaniem!

Nasza rzeczywistość rozwija się bardzo dynamicznie, także w aspekcie technologicznym. To, jak się uczymy, pracujemy, komunikujemy ze sobą zmienia się z każdym dniem. Jak wyjaśnia Andreus Ansip, wiceprzewodniczący Komisji Europejskiej ds. jednolitego rynku cyfrowego_Umiejętności cyfrowe są niezbędne, aby stworzyć prawdziwie jednolity rynek cyfrowy i pomóc nam zrozumieć, jak zbudowany jest nasz świat opleciony coraz gęstszą siecią połączeń. Kodowanie to nie tylko kwestia programowania, ale również umiejętność rozwiązywania problemów, komunikowania się, współpracy i kreatywności, potrzebnych na rynku pracy obecnie i w przyszłości._

Dlatego celem Code Week jest pokazanie, że każdy może zająć się kodowaniem.

W tym roku koordynatorem Tygodnia Kodowania w Polsce jest Fundacja Nowoczesna Polska, zaś głównym partnerem program „Mistrzowie Kodowania. Działania są dofinansowane przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji.

Tydzień Kodowania jest inicjatywą społeczną. Zależy nam na jak najszerszym zasięgu tego projektu. Zapraszamy do udziału w wydarzeniach organizowanych w ramach Tygodnia: ich uczestnicy rozwiną swoją kreatywność, nawiążą współpracę z innymi osobami zainteresowanymi kodowaniem, lepiej poznają nowe technologie. Zachęcamy także do organizacji własnych wydarzeń promujących Tydzień Kodowania. Jeśli jesteś programistą, umiesz kodować, podziel się swoja wiedzą z innymi – zorganizuj warsztat, lekcje pokazową, hackathon czy inne wydarzenie, na które masz pomysł. Jeśli nie potrafisz jeszcze kodować też możesz zorganizować wydarzenie – może to być debata, konferencja czy wymiana dobrych praktyk. Poszukaj w swoim środowisku osób, które mają doświadczenie w programowaniu i zorganizuj wydarzenie razem z nimi.

Plakat_do_biblio-new