You are currently viewing Wkacje w bibliotece – EkoPaka – zamykamy obieg surowców

Wkacje w bibliotece – EkoPaka – zamykamy obieg surowców

Tym razem 23 lipca w bibliotece przy ul. Towarowej spotkali się miłośnicy przygód małego żółwika Franklina. Spotkanie było wyjątkowe, gdyż na spotkaniu realizowany był po raz pierwszy program „EkoPaka – zamykamy obieg surowców” ogólnopolski program edukacji ekologicznej, do którego zakwalifikowała się nasza biblioteka. Spotkanie miało charakter edukacyjno-zabawowy. Bibliotekarz przeczytał dzieciom opowiadanie pt. „Franklin sadzi drzewo”, które było inspiracją do rozmowy o drzewach. Dzieci w formie zabawy dowiedziały się czym jest drewno, do czego służy, jak można je wykorzystać i jak to robić, żeby jak najmniej szkodzić przyrodzie, a jednocześnie nam wszystkim. Uczestnicy spotkania wykazali się dużą wiedzą nazywając drzewa i ich owoce oraz wykonali prace plastyczne – drzewa. Dzieci chętnie bawiły się drewnianymi klockami , z których budowały wieże i miasta. W zabawie uczestniczyli rodzice dzieci.