You are currently viewing Tydzień Bibliotek: Dzień Otwarty

Tydzień Bibliotek: Dzień Otwarty

W czwartek 14 maja 2015 r. Filia nr 2 (ul. Sezamkowa 23) zorganizowała Dzień Otwarty Biblioteki. Z tej okazji przygotowano happening na placu przed biblioteką, gdzie utworzono plenerowy punkt bookcrossingu oraz krzesło dla „Odważnego Czytacza”. Dodatkową atrakcją tego dnia była seria spotkań ze Smokiem Obibokiem,który przybył do nas w towarzystwie papugi Azy.
Od godziny 10.00 dyżurujący bibliotekarze, w asyście Smoka, wędrowali wokół biblioteki rozdając ulotki reklamujące  książnicę  i  zachęcając  do  wypożyczania  książek.  W  rolę  smoka  wcielił  się  Regionalny Koordynator Akcji „Cała Polska Czyta Dzieciom”, pani Monika Stelmasiuk.
Natomiast po południu oddział dziecięcy odwiedziły  „Muchomorki” i „Słoneczka” z Przedszkola nr 16. Maluchy miały okazję przywitać się ze smokiem, zatańczyć, zaśpiewać i wysłuchać wiersza „Smok” Jana Brzechwy,odczytanego przez bibliotekarza.
W kolejnym spotkaniu z Obibokiem uczestniczyły dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 13, które przybyły do biblioteki pod opieką pani Marioli Chaby. Uczniowie w magicznym nastroju rozwiązywali zagadki i czytali historię Zielonego Kapturka.