You are currently viewing Plan imprez – czerwiec 2015 – Cała Polska czyta w bibliotekach

Plan imprez – czerwiec 2015 – Cała Polska czyta w bibliotekach

XIV Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom –
30 maja – 6 czerwca 2015 r.
pod hasłem: „Cała Polska czyta w bibliotekach”

Spotkanie z książką – bibliotekę odwiedzą wychowankowie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego (ul. Spacerowa 31), którym bibliotekarz i opiekunowie grupy czytać będą wiersze polskich poetów (J. Brzechwa, J. Tuwim)
1 czerwca, godz. 11:30 – Filia nr 2 – ul. Sezamkowa

A B C – lepiej dobrze, a nie źle. Czytanie fragmentów utworów ks. Jana Twardowskiego dzieciom z kl. I b ze Szkoły Podstawowej nr 13; zwiedzanie wystawy poświęconej św. Janowi Pawłowi II
2 czerwca, godz. 8:30 – Filia nr 2 – ul. Sezamkowa

Czytamy w bibliotece – czytać będą dzieciom ze Szkoły Podstawowej nr 8 zaproszeni goście – p. Prezydent i p. Sekretarz Miasta.
2 czerwca – godz. 10:00 – Filia nr 1 – ul. Towarowa

Bajki na każdą porę… czytać będą dzieciom z Przedszkola nr 16 zaproszeni goście – p. Starosta i p. Sekretarz Powiatu.
3 czerwca, godz. 10:00 – Filia nr 2 – ul. Sezamkowa

Poeci bawią dzieci – cykl spotkań na których najmłodszym czytelnikom czytać wiersze polskich poetów będzie młodzież gimnazjalna.
9 czerwca, g. 9:00 – Filia nr 1 – ul. Towarowa

Pozostałe imprezy:

Kot w butach – teatrzyk kukiełkowy w wykonaniu uczniów Szkoły Podstawowej nr 2. Przedstawienie dla dzieci z Przedszkola nr 7.
2 czerwca, godz. 11:30 – Filia nr 2 – ul. Sezamkowa

Najlepszy czytelnik biblioteki dziecięcej – Rozstrzygnięcie VI edycji konkursu dla czytelników dziecięcej biblioteki publicznej, uroczyste wręczenie nagród laureatom.
11 czerwca o godz. 16:00 – Filia nr 1 – ul. Towarowa

Spotkanie autorskie z Agnieszką Tyszką.  Agnieszka Tyszka – pisze dla dzieci i młodzieży, choć i dorośli świetnie się bawią, czytając jej książki. Jest autorką powieści, bajek, opowiadań, słuchowisk radiowych i scenariuszy teatralnych.
18 czerwca godz. 11:30 – Filia nr 1 – ul. Towarowa

Bajkowa parada – konkurs plastyczny na ilustrację postaci z utworów Jana Brzechwy. Konkurs przeznaczony jest dla uczniów klas II i III szkół podstawowych. Prace należy składać w Oddziale dziecięcym (ul. Sezamkowa 23) do 15 czerwca 2015 r.
Uroczyste ogłoszenie wyników i wręczenie nagród odbędzie się 25 czerwca 2015 o godzinie 16.00 w Oddziale dziecięcym biblioteki (ul. Sezamkowa 23).

Dyskusyjny Klub Książki – spotkania z grupą sympatyków książki, którzy przy ciastku i kawie dyskutują o przeczytanych książkach.
29 czerwca, godz. 16:00 – Filia nr 1 – ul. Towarowa

Wystawa: