You are currently viewing Plan imprez maj 2015

Plan imprez maj 2015

Corocznie 8 maja obchodzony jest Ogólnopolski Dzień Bibliotekarza i Bibliotek.
Wydarzenie to stało się świętem rozpoczynającym Tydzień Bibliotek.
Tegoroczny Tydzień Bibliotek, trwający od 8 do 15 maja, obchodzony jest pod hasłem:
Wybieram bibliotekę.

Tegoroczne hasło daje możliwość zaprezentowania tych cech, które sprawiają, ze biblioteka ze swoją ofertą jest w nauce, kulturze i edukacji nie tylko instytucją nieodzowną, ale także atrakcyjną.
W związku z powyższym, skarżyska Biblioteka Publiczna przygotowała dla swoich czytelników oraz mieszkańców miasta i powiatu szereg ciekawych imprez i spotkań promujących bibliotekę i czytelnictwo.

HARMONOGRAM IMPREZ I SPOTKAŃ:

8 maja (piątek) o godz. 16.00 „Sezamkowy zakątek” (w oddziale dziecięcym Filii nr 2 przy ul. Sezamkowej) zaprasza na Wieczorek poezji Jana Brzechwy.

11 i 12 maja (pon. i wt.) od godz. 10.00 Poszukiwanie skarbu – przemarsz z atrakcjami dzieci z przedszkola Baby World do biblioteki (skarbu – skarbnicy) przy ulicy Sezamkowej 23.

11, 12 i 13 maja (pon., wt. i śr.) w godzinach 15.30 – 16.30 na Frygi drygi w bibliotece oraz kącik plastyczny Piaskowego dziadka zaprasza oddział dziecięcy Filii nr 2 przy ul. Sezamkowej 23

13 maja (środa) od godz. 8.00 w oddziale dziecięcym Filii nr 2 (ul. Sezamkowa 23) zaplanowano lekcje, pasowania na czytelnika i inne zajęcia biblioteczne pod nazwą Książkowi hobbiści. A o godz. 10.00 na wycieczkę do biblioteki przybędzie grupa dzieci „Smerfy” z Oddziału Przedszkolnego Szkoły Podstawowej nr 1 w Zagnańsku.

11 maja (poniedziałek) g. 10.00 lekcja dla uczniów Gimnazjum nr 3 ;
12 maja (wtorek) g. 8.30 lekcja dla uczniów Zespołu Szkół Ekonomicznych;
13 maja (środa) o godz. 11.00 dla uczniów I LO im. J. Słowackiego,
15 maja (piątek) o godz. 8.00 dla młodzieży z Gimnazjum w Skarżysku-Kościelnym, w Filii nr 1 przy ul. Towarowej 20 przygotowano lekcje biblioteczne połączone z prezentacją: Znani i czytani odwiedzili Skarżysko (z wykorzystaniem zdigitalizowanych materiałów z kronik bibliotecznych).

14 maja (czwartek) od godz. 8.30 i 15 maja (piątek) godz. 9.00
Poznaj bibliotekę – zajęcia biblioteczne oraz prezentacja: Biblioteka dziecięca – wycieczka w przeszłość. Zajęcia dla uczniów klas 1-3 ze Szkoły Podstawowej z Majkowa oraz dla uczniów z SP 9 przygotował oddział dziecięcy Filii nr 1 przy ul. Towarowej 20 (z wykorzystaniem zdigitalizowanych materiałów z kronik bibliotecznych).

14 maja (czwartek) w godzinach 8.00 – 16.00 Wybierz bibliotekę otwarte spotkania z miłośnikami książek i biblioteki (tzw. dzień otwarty):
Filia nr 1 (ul. Towarowa 20) przygotowała stylizację biblioteki z lat 70-tych
i 80-tych dla swoich użytkowników i zwiedzających (m.in. projekcja zdjęć biblioteki z ówczesnych lat).

Filia nr 2 (ul. Sezamkowa 23) przygotowała akcję (happening) na placu szkolnym przed biblioteką i parkingu przy pobliskim Tesco. Będą roznoszone ulotki, plenerowy punkt bookcrossingu oraz krzesło dla „Odważnego Czytacza”.

15 maja (piątek) o godz. 10.00 oddział dziecięcy Filii nr 2 (ul. Sezamkowa) zaprasza najmłodszych czytelników na zajęcia literackie z elementami dramy: Na wyspach Bergamutach.

Od 14 maja do 31 maja we wszystkich filiach Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Skarżysku-Kamiennej
obowiązuje amnestia – osoby zbyt długo przetrzymujące książki wypożyczone z biblioteki,
mogą bez obaw i kar w tym czasie zwrócić je do biblioteki.

Pozostałe imprezy:

21 maja (czwartek) o godz. 9.00 dla młodzieży z Gimnazjum nr 1, w Filii nr 1 przy ul. Towarowej przygotowano lekcje biblioteczne połączone z prezentacją: Znani i czytani odwiedzili Skarżysko  (z wykorzystaniem zdigitalizowanych materiałów z kronik bibliotecznych).

Dyskusyjny Klub Książki spotkania z grupą sympatyków książki, którzy przy ciastku i kawie dyskutują o przeczytanych książkach.
25 maja 2015, godz: 16:00

Wystawa:

„Człowiek jest wielki nie przez to co posiada, lecz przez to kim jest…” – wystawa przybliżająca postać św. Jana Pawła II
(Rok 2015 został ustanowiony przez sejm RP Rokiem św. Jana Pawła II ).
Maj, Filia nr 2 – (ul. Sezamkowa 23)