„Magiczna Biblioteka” czyli lato w bibliotece – podsumowanie

Podczas tegorocznych wakacji pod hasłem: „Magiczna Biblioteka” w różnych zajęciach bibliotecznych w miesiącach lipcu i sierpniu uczestniczyło 444 dzieci. W sumie odbyły się 51 spotkania.

”Czary na rozgrzewkę” – zajęcia podczas których czytano najciekawsze fragmenty książki „Kajtuś Czarodziej” J. Korczaka, będące później inspiracją do zajęć plastycznych

I Ty zostań czrodziejem „ – zajęcia plastyczne prezentujące „czary-mary na papierze”; zdrapki, wycinanki, oraz sztukę składania papieru ORIGAMI.

„Tajemnicze królestwo” były to spotkania w formie mini-konkursów plastycznych np. na portret „Króla Maciusia I”, czy ilustrację przedstawiającą „Dziecięce marzenia”.

Zainteresowaniem wśród dzieci cieszył się też FACEPAINTNG – malowanie na twarzy motylków, wróżek, piratów oraz malowanie rąk przez dzieci .

„Zabawa w udawanie” – zajęcia w zależności od wieku uczestników.  Zabawy i gry integracyjne, taniec z wykorzystaniem mat DDR (STEPMANIA), ćwiczenia refleksu i zabawy aktywizujące. Nie zabrakło też głośnego czytania książki „Agatka – zabawa w udawanie” M. Przewoźnika i zabawy w teatr.

„Lato w słomkowym kapeluszu” – pod takim  tytułem odbyła się  impreza na zakończenie wakacji. W jej skład weszły różne zabawy ruchowe i zręcznościowe: „Slalom z piłką”, „Bieg do poprawnej odpowiedzi”, „ Czy potrafisz?”,   mini-konkursy rysunkowe: „Słońca w kapeluszu” oraz taniec z rekwizytami „Kim jestem?”.  Każdy uczestnik zabawy otrzymał słodki upominek.

„Magiczna biblioteka” pod takim hasłem odbywały się zabawy zorganizowane w czasie wakacji w filii dla dzieci przy ul. Towarowej 20.  Na zajęciach „Zmierz się z rebusem” dzieci rozwiązywały zagadki, rebusy, krzyżówki. Sztukę składania papieru – origami można było poznać na zajęciach plastycznych „Kolorowe zabawy”. Chętni, którzy lubią bawić się słowem spotykali się na zajęciach literackich „Magiczne słowa” gdzie sami wymyślali zakończenia znanych bajek, sami wymyślali opowiadania oraz poznawali znaczenie niepopularnych wyrażeń. Nie zabrakło również chętnych, którzy na spotkaniach „Świerszczykowy zawrót głowy” wykonywali proponowane pomysły związane z latem i wakacjami  z czasopisma Świerszczyk. W wolnym czasie dzieci chętnie grały w gry planszowe i komputerowe.