Plan imprez na miesiąc maj 2011

„Ks. prof. Wł. Sedlak – badacz i odkrywca, sercem skarżyszczanin” – ogłoszenie trzeciej edycji konkursu międzyszkolnego; w tym roku zasięg się poszerzy o gimnazjalistów i uczniów szkół średnich tj. z terenu powiatu skarżyskiego. Rozstrzygnięcie konkursu planowane na październik.
Osoba odpowiedzialna – Danuta Żyła
Filia Nr 2 ul. Towarowa 20

„Moje miasto” – projekt imprezy edukacyjnej dla przedszkolaków; lekcje (pogadanki) których tematem przewodnim będzie historia Skarżyska, połączone będą z wycieczkami na terenie miasta. Projekt realizowany w ramach obchodów 100-lecia urodzin Patrona Biblioteki, ks. prof. Włodzimierza Sedlaka.
Osoba odpowiedzialna – Danuta Żyła
Filia Nr 2 – Czytelnia Nr 2 – ul. Towarowa 20

TYDZIEŃ BIBLIOTEK pod hasłem : Biblioteka zawsze po drodze, nie mijam – wchodzę”
W ramach obchodów przygotowano w filiach m.in. lekcje biblioteczne, wycieczki do biblioteki i pasowania na czytelnika.
Organizatorzy:
Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Skarżysku-Kamiennej oraz Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich – Oddział Skarżysko-Konecki
8 – 15 maja

„Przygoda z książką” – lekcje biblioteczne dla klas I szkoły podstawowej i „zerówek”(zapoznanie z biblioteką i zasadami korzystania z jej zasobów).
Filia Nr 1 – oddz. dziec. – ul. Sokola 38
Osoba odpowiedzialna – Barbara Rogozińska

„Wydawnictwa informacyjne : encyklopedie, słowniki i leksykony” – lekcje biblioteczne dla klas V szkoły podstawowej.
Filia Nr 1 – Czytelnia Główna – ul. Sokola 38
Osoba odpowiedzialna – Agnieszka Kołodziej

Pasowanie na czytelnika – lekcje biblioteczne dla klas I szkół podstawowych połączone z uroczystym pasowaniem na czytelnika biblioteki dziecięcej.
9 – 13 maja
Filia Nr 2 – oddz. dziec. – ul. Towarowa 20
Osoba odpowiedzialna – Anna Czajkowska

Dyskusyjny Klub Książki – 24 maja 2011 r godz. 16:00
Moderator: Agnieszka Kołodziej
Filia Nr 1- ul. Sokola 38

„Oblicze Witkacego” – 160 rocz. ur. Stanisława Witkacego.
Filia Nr 1. – ul. Sokola 38