Spotkanie autorskie z Izabellą Klebańską

30 kwietnia 2010 r. w Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Skarżysku-Kamiennej odbyło się spotkanie autorskie z Izabellą Klebańską pt. „Nuty Chopina”. Uczestnikami spotkania byli uczniowie klas 1-3 szkół podstawowych. Spotkanie odbyło się w ramach obchodów Roku Fryderyka Chopina. Izabella Klebańska jest absolwentką Akademii Muzycznej w Łodzi, autorką scenariuszy radiowych i telewizyjnych dla dzieci i młodzieży, dobranocek, bajek i piosenek,autorką książek dla dzieci. W TV debiutowała w programie 5-10-15. Jest twórczynią programów Tut turu, Miganki, Piosenkarnia, współtwórczynią Domowego Przedszkola.

Klebańska popularyzuje muzykę wśród najmłodszych w sposób niezwykle dowcipny i przystępny. Na spotkaniu w bibliotece opowiadała dzieciom o życiu i twórczości wielkiego kompozytora – Fr. Chopina.Odtwarzała muzykę Chopina, grała na skrzypcach, uczyła dzieci tańczyć do muzyki Chopina.Zauważyliśmy,że uczniom i wychowawcom podobał się sposób w jaki autorka spotkania zaprezentowała sylwetkę Fr. Chopina. Po spotkaniu dzieci licznie ustawiły się w kolejce po zakup książek autorki i autograf.

Spotkaniu towarzyszyła wystawa przygotowana przez bibliotekę pt.„Rodem Warszawianin, sercem Polak, a talentem świata obywatel”– Rok 2010, Rokiem Fryderyka Chopina. Wystawa będzie dostępna dla zwiedzających w godzinach otwarcia biblioteki do końca sierpnia.Serdecznie zapraszamy.