„Nocne czytanie z Maciejem Orłosiem”

Dnia 29.08.2009 r. na zaproszenie Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej im. ks. prof. Wł. Sedlaka w Skarżysku-Kamiennej przyjechał znany dziennikarz i prezenter Teleexpressu ale również autor książek dla dzieci – Maciej Orłoś. Spotkanie autorskie zatytułowane „Nocne czytanie z Maciejem Orłosiem” odbyło się o godz. 19.00 w Miejskim Centrum Kultury (współorganizatora imprezy) i wpisało się w cykl spotkań „Nie ma spania bez czytania”, które w okresie wakacyjnym organizował MCK.

Doskonale przygotowana sceneria, odpowiednie rekwizyty wykorzystywane w trakcie spotkania potęgowały pozytywne wrażenie odbioru. Dzieci wraz z opiekunami na długo przed rozpoczęciem imprezy licznie przybyły do MCK i wyczekiwały gościa.

Autor opowiadał o początkach swojej pracy pisarskiej,o swoich dzieciach (głównych adresatach jego książek), był też czas na konwersację z dziećmi i rodzicami wreszcie na zakup książek autora wraz z autografem. Dzieci przygotowywały się do tego dnia i zaskoczyły gościa niespodzianką – krótkim występem artystycznym przygotowanym pod okiem instruktora. Czas mijał szybko, wszyscy świetnie się bawili. Maciej Orłoś otrzymał mnóstwo braw od dzieci i zaproszenie na przyszły rok.