„Wieczór poezji Zbigniewa Herberta”

7 października 2008 r. w bibliotece przy ul. Towarowej odbyło się spotkanie poświęcone życiu i twórczości Zbigniewa Herberta.
Uczestników wieczorku zapoznano z niezwykle bogatą biografią poety, zaprezentowano też mini-wystawkę przedstawiającą zdjęcia Herberta, jego żony i przyjaciół oraz rysunki z jego szkicowników podróżnych. Uzupełnieniem były niezwykle ciekawe wypowiedzi m.in. Czesława Miłosza, Adama Michnika, Wisławy Szymborskiej dotyczące Herberta oraz anegdoty, których bohaterem był poeta.
Po takim wprowadzeniu młodzież z Gimnazjum nr 3 rozpoczęła recytację najbardziej znanych wierszy „Księcia poetów”, których wszyscy słuchali w absolutnej ciszy i skupieniu.
Całość urozmaiciły piosenki do tekstów Herberta w wykonaniu Jacka Kaczmarskiego.
Spotkanie miało kameralny charakter, jego nastrój potęgowała jesienna dekoracja – kolorowe liście, kasztany i płonące między nimi malutkie świeczki.