You are currently viewing Obchody 60-lecia Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej

Obchody 60-lecia Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej

• Post category:Wydarzenia

60-lecie  Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej

23.10.2007 r. miały miejsce główne uroczystości dotyczące obchodów 60-lecia istnienia MBP w Skarżysku-Kamiennej. Odbyły się one w budynku biblioteki przy ul. Sokolej 38. Wśród zaproszonych gości byli parlamentarzyści: senator p. Michał Okła, p. Maria Zuba; Dyrektor Departamentu Promocji, Edukacji, Kultury, Sportu i Turystyki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego p. Jacek Kowalczyk, radna Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego p. Marzena Okła-Drewnowicz, Dyrektor Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej     p. Andrzej Dąbrowski, Starosta Powiatu Skarżyskiego p. Jerzy Żmijewski, wicestarosta p. Leszek Lepiarz, Członek Zarządu Powiatu p. Artur Berus, Prezydent Miasta p. Roman Wojcieszek, zastępca Prezydenta Miasta p. Grzegorz Małkus, radni oraz naczelnicy miasta i powiatu skarżyskiego, dyrektorzy instytucji kultury i placówek oświatowych, pracownicy biblioteki z lat 1947 – 2007 oraz najbardziej wierni czytelnicy biblioteki.

Minione 60 lat to okres długi i znaczący, skłaniający do refleksji na dorobkiem instytucji, jej osiągnięciami i perspektywami dalszego rozwoju. Na wstępie uroczystości Dyrektor Biblioteki p. Iwona Kowaleska zapoznała wszystkich z historią placówki, (sięgającą aż 1905 roku); z obecną jej działalnością i aktualną bazą lokalową, z sukcesami oraz z planami na przyszłość. Dyrektor podziękowała wszystkim, którzy na przestrzeni tych 60 lat przyczynili się w jakikolwiek sposób do tego, iż Biblioteka istnieje i funkcjonuje w obecnej formie, tym którzy nigdy nie odmówili jej pomocy i wspierali ją w realizacji zamierzonych celów. Następnie głos zabrali goście: p. senator Michał Okła, Prezydent Miasta p. Roman Wojcieszek, Starosta Powiatu Skarżyskiego p. Jerzy Żmijewski, poseł p. Maria Zuba, Dyrektor Departamentu Promocji, Edukacji, Kultury, Sportu i Turystyki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego p. Jacek Kowalczyk, Dyrektor Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej p. Andrzej Dąbrowski, Dyrektor Prywatnego Zespołu Szkół w Skarżysku-Kamiennej p. Ewa Baińska, Dyrektor Państwowej Szkoły Muzycznej im. Zygmunta Noskowskiego w Skarżysku-Kamiennej p. Elżbieta Rokita, a w imieniu czytelników wystąpiła p. Mirosława Oszubska-Wolska.

Były piękne życzenia, kwiaty, gratulacje oraz prezenty w postaci cennych książek, które na pewno będą długo służyć lokalnej społeczności. Warto podkreślić iż całą imprezę uprzyjemniał uczestnikom recital uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej im Zygmunta Noskowskiego w Skarżysku-Kamiennej pod dyrekcją p. Krzysztofa Długosza. Uroczystość zakończyła się poczęstunkiem w sali konferencyjnej.